banner isbank

Satranç Haberleri

SIRA BURUCİYE TURNUVASINDA

              14-15 Mayıs tarihlerinde ilimiz merkezinde bulunan Buruciye Medresesi'nde ödüllü satranç turnuvası düzenlenecektir. Hazırlıklar ve çalışmalar son aşamasına geldi.

              Turnuva 5 farklı kategoride yapılacak ve ödüller azımsanmayacak sayıda ve miktarda olacaktır.İlgililere ve katılımcılara duyurulur.

ÖDÜLLÜ TURNUVAMIZ SONA ERDİ

XXC

 

             23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ödüllü Satranç Turnuvası Batı Kolejinin sponsorluğunda okullar bölgesi   Gençlik Merkezi spor salonunda üç kategoride yapılarak sona ermiştir.

             16 Yaş ve Üstü Kategorisinin ödülleri;

                                     Batı Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Kolejin Müdür Yardımcısı Mehmet YİĞİT

             11-15 Yaş Kategorisinin ödülleri;

                                     Türkiye Satranç Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Melika KESKİN

              10 Yaş ve Altı Kategorisinin ödülleri;

                                      İl Hakem Kurulu Üyesi Naci DAL tarafından sunulmuştur.


MADALYA VE ÖDÜL KAZANANLAR

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİ  FİNAL SIRALAMASI

                                    1.Giray Kaan DURUKAN  2.Giray  IŞIKVER    3.Furkan Enes AY

 

11-15 YAŞ KATEGORİSİ   FİNAL SIRALAMASI

                                    1.Yusuf Batın YAĞCI    2.İbrahim ALASGARLI   3.Fevzi Ayberk YİĞİTTÜRK

 

16 YAŞ VE ÜSTÜ KATEGORİSİ      FİNAL  SIRALAMASI

                                    1.Akın ÇİVİ    2.Olguncan ŞAHİN       3.Erdal ASANAKUT

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI

IMG-20160413-WA0000               

                   

                   Başvurular için turnuva kayıt açıktır.

                   Uygun kategoriye kayıt yapmayanlar silinecektir. Hak kaybı olmaması için yaş aralıklarına uygun kayıt yapılması e mail ve cep numaralarının eksiksiz girilmesi zorunludur.

YILDIZELİ İLÇEMİZDE SATRANÇ

                 TSF Yıldızeli İlçe Temsilcisi Ali IŞIKVER'in gayretleri ve İşbankasının sponsorluğunda TSF tarafından gönderilen takımlar Yıldızeli ilçemiz ve köylerinde ki 65 okula düzenlenen törenle dağıtıldı.
                 Desteklerinden dolayı İşbankası yetkililerine ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı hemşehrimiz Gülkız TÜLAY Hanıma teşekkür ederiz.

_OKUL LİSTESİ

 

ÖDÜLLÜ GEMEREK TURNUVASI SONA ERDİ

1                                           

                  02-03 Nisan 2016 tarihlerinde Gemerek ilçesi Yeniçubuk Kapalı Spor Salonunda Şehit Piyade Uzman Çavuş
Fazlı ALTUNTAŞ anısına düzenlenen Ödüllü Satranç Turnuvası yapılan ödül töreni ile sona erdi.
                 Dört kategoride 190 sporcunun katılımıyla başlayan müsabakalar altı tur ve iki gün sürdü.A,B ve C kategorileri 6 tur, D kategorisi ise 5 tur olarak gerçekleştirildi.

                Hem turnuvanın açılışında ve hem de ödül töreninde bizleri yanlız bırakmayan İlçe Kaymakamı Cuma KILINÇ,Jandarma Komutanı A.Barış ULUCANLI ,Belediye Başkanı Mustafa DEMİR,İlçe MEM Yükselen DURSUN ve İlçe Emniyet Müdürü Dr.Kamil YILMAZ'a turnuvamıza verdikleri ehemmiyet için müteşekkiriz.

                 Şehidimizin muhterem anne,babası ve akrabalarının da aramızda bulunmaları onur ve gurur artırıcı olmuştur. Topluluk olarak minnet ve şükranlarımızı sunmamıza vesile oldukları için kendilerine teşekkür ederiz. 

                Türkiye Satranç Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Melika KESKİN'in turnuvanın açılışında bulunarak ilçe protokolüyle ilk hamleyi yapması turnuvanın önemini artırmıştır.

                Hazırlanan ödüllerin cazip ve sayıca fazla olması da turnuvaya değer katmıştır.

                Turnuvanın organize edilmesinde büyük emekleri olan Veysi ARSLAN ve Tekin USLU'ya gayret ve özverilerinden dolayı teşekkür ederiz.

                Sivas'tan katılan hakemlerimizin yanısıra Şarkışla ve Gemerekli  aday hakemlerimizin performans ve çalışma azimleri; gelecekteki hakem potansiyeli açısından bizlere umut vermiştir.

 

KATEGORİLERDE MADALYA SIRALAMASI

A KATEGORİSİ B KATEGORİSİ C KATEGORİSİ D KATEGORİSİ

 

GENEL

SIRALAMA

1-Kerem Yağız TUTAR 1-Ramazan ACAR 1-Yusuf Batın YAĞCI 1-Musab BALCI
2-Emir TEK 2-Giray Kaan DURUKAN 2-Osman Taha AVŞAR 2-Gamze KOCAKET
3-Oğuz Kağan GÜRER 3-Furkan MUTLU 3-Ertuğrul Eren BARAN 3-Batuhan TUNCER


KIZLAR

SIRALAMA

1-Ecrin ASRLAN 1-Sude YILMAZ
1-Yağmur BAĞDAŞ
1-Gamze KOCAKET
2-Melike GÜNEŞ
2-Akkız Ela DEMİREZEN
2-Zeynep Betül PEKDOĞAN
2-Özlem KOCAKET
3-Elif DEMİREZEN
3-Ayşe Dilanur KARAKUŞ
3-Fatmanur ÇETİN


GEMEREKLİ

SPORCULAR

SIRALAMA



1-Yusuf ALTUNDAĞ 1-Mithat Emre DOĞAN
1-Muhammet KAYA
1-Ahmet KÖRBOĞA
2-Emir UZUN
2-Ahmet Efe USLU
2-Mehmet Emin UĞURLU
2-Akif KIZILBAYRAK
3-Esra KAYA
3-Asiye YILDIZ
3-Seyfettin SAĞIRKAYA
3-Emrullah AKMEŞE
TURNUVANIN EN CENTİLMEN SPORCUSU     Kerem AY


 

 

 

 

 

 

 


 


 

Alt Kategoriler