banner isbank

Satranç Haberleri

Ankara Çubuk Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası 7 Eylül'de Başlıyor.


ubuk PosterAnkara'nın ilk uluslararası satranç turnuvası olan '' Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası '' 7- 13 Eylül tarihlerinde  Yükselen Koleji Spor Salonunda yapılacaktır.Turnuvaya katılmak isteyen Sivas'lı sporcuların "www.ankara.tsf.org.tr" adresini ziyaret etmeleri rica olunur.

SELÇUK ULUSOY İLİMİZİN İLK ULUSAL HAKEMİ OLMUŞTUR.TEBRİKLER!!!

seSivas il hakemlerimizden Selçuk ULUSOY  07-08-09 Ağustos 2015 tarihlerinde Kocaeli'nde yapılan Ulusal Hakem Kursu sonunda yapılan terfi sınavında başarılı olarak ilimizin ilk ulusal hakemi olmuştur.Kendisini bu başarısından dolayı kutluyor, başarılar diliyoruz.İlimizden ilk Ulusal Hakem çıkması Sivas satranç hakemlerinin de geldiği noktayı göstermesi bakımından ayrıca önemlidir.Sivas satranç hakemlerini de bu vesileyle tebrik ediyor, çalışmalarında  başarılar diliyoruz.

SİVAS 1.KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLÜK KURSU SERTİFİKALARI GELMİŞTİR.

duyuru

              İlimizde Haziran ayı içerisinde yapılan 1.Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu sertifikaları Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne gelmiştir. Kursa katılıp başarılı olan kursiyerlerimiz ilimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'den sertifikalarını alabilirler.

TEBRİKLER!!!IMG 83932015 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası finali 25 - 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Konya’da, Rixos Otel'de yapıldı.İlimizden katılan, Sivas Varyant Gençlik Satranç ve Spor Kulübü derneği, şampiyonayı 5. olarak tamamlayarak önümüzdeki sene Türkiye Birinci Liginde oynamaya hak kazanmışlardır.Sivas İl Temsilciliği olarak kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.Ayrıca ilimiz hakemlerinden Selçuk ULUSOY'da Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası'nda hakem olarak görev yapmış ve turnuva sonunda dördüncü ulusal hakem normunu da almaya hak kazanmıştır.Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 
Türkiye Kulüpler Şampiyonası Fotoğrafları

Devamını oku...

ANKARA MEYRA OTEL'DE 13-14 HAZİRAN 2015 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI SATRANÇ SEMİNERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


ilk sayfaAnkara Meyra Otel'de, 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Satranç Seminerleri, gruplar halinde gerçekleştirilen seminer çalışmaları ve kapanış oturumunun ardından tamamlandı.İlimizden II.Kademe satranç antrenörü Selçuk ULUSOY ve Aydın ARSLANDOĞAN'ın da  katıldığı seminer büyük ilgi gördü.Katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle takip edilen çalıştay sonunda, Satrançla Büyüyorum Kulübü Derneği Başkanı Av. Halil İbrahim Sarı ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Anasınıflarında Satrancın yaygınlaştırılması projesi ve Uluslararası Satranç Seminerleri çalıştayının organize edilmesinde mali desteklerini esirgemeyen, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ve gösterdikleri ilgi ve katkıdan dolayı tüm katılımcılara teşekkürlerini sundular. 

Devamını oku...

Alt Kategoriler