banner isbank

Satranç Haberleri

HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ

10-12 HAZİRAN'DA YAPILACAK OLAN HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ İÇİN KAYIT SAYFAMIZ AÇILMIŞTIR.

İLANEN DUYURULUR.

2. ÖDÜLLÜ BURUCİYE TURNUVASI SONA ERDİ


 21-22 Mayıs 2016 tarihlerinde yoğun katılımla gerçekleşen  19 Mayıs Atatürk'ü

Anma Gençlik ve Spor Bayramı 2. Ödüllü Buruciye Satranç Turnuvası sona erdi.

AILI

15 ilden 450 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvanın açılışına Valimiz Âlim Barut,

 Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı ile Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkan Yardımcısı

Ahmet Özaydın, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri

ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun,Satrançla

Büyüyorum Derneği Başkanı Avukat Halil İbrahim Sarı,TSF İl Temsilcisi Melika Keskin,

TSF Kayseri İl Temsilcisi Fuat Gençsoy ve ilgililer katıldı.

TEPEDENN

       Konuşmaların ardından satranç turnuvasının başlangıcı Valimiz Âlim Barut'un ilk hamlesi ile yapıldı. 7-8, 9-10, 11-12-13, 14-15-16 ve 16 yaş üzeri olmak üzere toplam 5 ayrı kategoride 450 yarışmacının katılımıyla gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan satranç turnuvasında iki gün boyunca kıyasıya yapılan yarışmalar oldukça çekişmeli geçti.

         İki gün süren turnuvada çeşitli kategorilerde yarışan yarışmacılara turnuvanın sonunda 20 bin lira para ödülü dağıtıldı.Sivas ve çevre illerden 450 sporcunun katılımı ile gerçekleşen turnuva sonucunda her kategoride ilk 10 dereceye çeşitli ödüller ve hediyeler verildi.

FNAL
 KATEGORİLERİNDE İLK 10'A GİREN SPORCULAR

7-8 YAŞ KATEGORİSİ
1-Servet Gül
2-Batuhan Noylan
3-Eymen Akbayır
4-Ekin Deniz Toprak
5-Utku Girgin
6-Emir Uzun
7-Kerem Ay
8-Hüseyin Emre Korkmaz
9-Emir Tek
10-Kerem Yağız Tutar

9-10 YAŞ KATEGORİSİ
1-Giray Kaan Durukan
2-Muhammed Kerem Işıktaş
3-Ömer Tok
4-Efe Koşka
5-Giray Işıkver
6-Toprak Koç
7-Furkan Enes Ay
8-Emirkan Taş
9-Furkan Mutlu
10-Mehmet Asaf Aydın
11-12-13 YAŞ KATEGORİSİ

1-İbrahim Alasgarlı
2-Emirhan Şahin
3-Yusuf Batın Yağcı
4-Fevzi Ayberk Yiğittürk
5-Bilge Kaan Ateş
6-Kağan Yalçın
7-Berat Salih Çınar
8-Osman Taha Avşar
9-Yasin Berkay Narin
10-Arda Esmer
14-15-16  YAŞ KATEGORİSİ

1-Ferman Alkan
2-Abdullah Kömür
3-Okan Erarslan
4-Furkan Gökçe
5-Tahir Balta
6-Tamer Özyalçın
7-Ertuğrul Eren Baran
8-Yiğit Berkay Güler
9-Mustafa Berkay Kadayıfçıoğlu
10-Ömer Nalbant

16  YAŞ ÜSTÜ KATEGORİSİ

1-Ahmet Yasir Yiğit    2-Resul Caner     3-Malkoç Kılıçoğlu 4-İbrahim Şamlı    5-Ahmet Reha Han  

6-Erdal Asanakut   7-Kenan Gökçe  8-Oğuzhan Demir     9-Orhan Nurlu      10-Hasan Yılmaz

HAKKEM
 FİNAL SIRALAMALARI

 7-8  YAŞ  KATEGORİSİ

9-10  YAŞ  KATEGORİSİ

11-12-13  YAŞ KATEGORİSİ

14-15-16  YAŞ  KATEGORİSİ

16 YAŞ ÜSTÜ KATEGORİSİ

 

 

 

 

 

Yıldızeli İlçemizde 1. Kademe Satranç Antrenör Kursu‏

                 1. Kademe Satranç Antrenör Kursu 25-29 Mayıs 2016 (5 gün) Yıldızeli Çok Programlı Anadolu Lisesinde verilecektir. Kursiyerlerin 25 Mayıs 2016 saat 17.00 hazır bulunmaları gerekmektedir.
               
İletişim: 
               Ali IŞIKVER
Yavu Fahrettin Arar Ç.P.A.L.Müdürü
    Yıldızeli Satranç Temsilcisi

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


Gerekli Belgeler

1. Dilekçe

2. Diploma Sureti (Öğretmenlerden Görev Yeri Belgesi)

3. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı (Aslı)

4. Kursa katılacak adaylardan Türkiye Satranç Federasyonunun
İş Bankası Ankara Şubesi 4200-5930838 nolu hesabına
Antrenörlük Kurs Ücreti 170 TL ( 120 TL Kurs Ücreti + 30 TL Vize Ücreti + 20 TL Sporcu Lisansı Ücretidir) yatırıldığına dair dekont.
IBAN TR 20006400000142005930838 

5. 2 adet vesikalık fotoğraf (sakalsız ve kravatlı)

6. Sağlık Raporu

7. Nüfus Cüzdan sureti

ŞARKIŞLA İLÇESİNDE YAPILAN TURNUVA SONA ERDİ

sarksla 2 sarksla 1
sarksla 4

ŞARKIŞLA İLÇEMİZDE YAPILAN TURNUVA BAŞARIYLA SONA ERDİ.

YEREL KADRO İLE YAPILAN BU TURNUVA DİĞER İLÇELERİMİZE ÖRNEKLİK TEŞKİL ETMESİ AÇISINDAN TAKDİRE ŞAYANDIR.

İLÇE TEMSİLCİMİZ YUNUS  DURDU'NUN BAŞHAKEMLİĞİNDE AHMET KEÇECİ, SONER SÖYLER, PINAR HOZAR, SELÇUK DEMİRKAYA VE LEVENT DEMİREZEN 'DEN OLUŞAN HAKEM HEYETİNİ BAŞARILI VE GAYRETLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DAHA ÖNEMLİ TURNUVALARDA ARTARAK DEVAMINI BEKLERİM.

TURNUVAYA DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN  DEĞERLİ İLÇE YÖNETİCİLERİNE DE MÜTEŞEKKİRİZ.

TURNUVAYA KATILARAK AKTİVİTEMİZDE YER ALAN TÜM SPORCU , ATRENÖR, İDARECİ VE VELİLERİMİZİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYOR; DERECEYE GİREN GİRMEYEN TÜM SPORCULARIMIZIN EĞİTİM HAYATLARINDA BAŞARILARININ ARTARAK DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM.

MELİKA  KESKİN-TSF İL TEMSİLCİSİ


TURNUVA   SONUÇLARI

 

 

 

ŞARKIŞLA İLÇESİ MEB OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI

14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Şarkışla ilçemizde turnuva yapılacaktır.

TURNUVAYA KATILACAK SPORCULARIN TSF LİSANSI OLMAK ZORUNDADIR.

TURNUVAYA SADECE ŞARKIŞLA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OKULLARDA OKUYAN

SPORCULAR KATILABİLİR.

  Kategoriler:

İlkokul Kategorisi

(İlkokulda okuyan öğrencilerden 2006-2007-2008-2009 doğumlu olanlar)

Ortaokul Kategorisi

(Ortaokulda okuyan öğrencilerden 2002-2003-2004-2005 doğumlu olanlar)

Lise Kategorisi

(Lisede okuyan öğrencilerden 1998-1999-2000-2001 doğumlu olanlar)

      SARKISLA  YÖNERGE                 SARKISLA GÖREVLİ HAKEMLER

Alt Kategoriler