banner isbank

Satranç Haberleri

26-27 NİSAN TARİHLERİNDE YAPILACAK 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASINDA GÖREVLİ HAKEMLER BELİRLENMİŞTİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ödüllü satranç turnuvasında görevli hakemlerin 26.04.2014 tarihinde saat 9.00'da Atatürk Kapalı spor salonunda hazır bulunmaları rica olunur.Turnuvanın ödüllü ve katılım sayısının yoğun olmasından dolayı görevli hakemlerin mutlaka direktiflere riayet etmeleri son derece önemlidir.
doc(26-27_Nisan)_Satranç_turnuvasında_görevli_hakemler.doc

19-20.04.2014 TARİHLERİNDE KULÜPLER ARASI SATRANÇ MÜSABAKALARININ SON TURLARI TAMAMLANDI

19-20.04.2014 tarihlerinde kulüpler arası satranç müsabakalarının son turları yapıldı.Oldukça çekişmeli geçen maçların sonunda Varyant Gençlik satranç ve spor kulübü birinci oldu.Takım kaptanı Selçuk ULUSOY  haziran ayında Konya'da yapılacak kulüp maçlarına katılmayı düşündüklerini belirterek başarılarından dolayı takım arkadaşlarına teşekkür etti.
Turnuvada Varyant Gençlik satranç ve spor kulübü 1.masa oyuncusu Erdal ASANAKUT'un fil çiftine karşın rakibinin iki at mücadelesinde öğretici bir oyun taktiği ile genç rakibini yenmesi de turnuvanın göz dolduran oyunları arasında yerini aldı.
Sivas il temsilcisi Melika KAYA kulüp oyuncularına katılımlarından dolayı teşekkür ederek kupalarını takdim etti.
xlstakım_sıra.XLS xlsmasa_derecesi.XLS xlsfinal.XLS

Devamını oku...

26-27 NİSAN 2014 TARİHLERİNDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI YAPILACAKTIR

satrandeiiklik
26-27 Nisan 2014 tarihlerinde Atatürk Kapalı spor salonunda  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ödüllü satranç turnuvası yapılacaktır.Turnuva 12 yaş altı ve 12-16 yaş aralığı olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.Turnuvaya kayıtlar 25 Nisan saat 17'ye kadar turnuva online kayıt sayfasından yapılacaktır.Turnuva online kayıt sayfasına kayıt yaptırmayan hiç bir sporcu turnuvaya alınmayacaktır.Teknik nedenlerden dolayı kayıt yaptıramayan sporcular olursa 27.04.2014 Cumartesi günü kayıt kontrol masasına saat 09.30'a kadar kayıt yaptırabilirler.
doc23_NİSAN_ULUSAL_EGEMENLİK__VE_ÇOCUK_BAYRAMI_SATRANÇ_TURNUVASI_YARIŞMA_YÖNERGESİ.doc

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 40. YILI SATRANÇ TURNUVASI BAŞHAKEM SELÇUK ULUSOY'UN GÖZETİMİNDE BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyet Üniversitesi 40.yılı satranç turnuvası 54 sporcunun katılımı ile Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu spor salonunda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2000 elo puanına sahip  bir oyuncunun da katıldığı turnuva da sürpriz sonuçlar da yaşandı. Kıyasıya çekişmeli geçen turnuvanın şampiyonları ise:

1.Bekir ŞİMŞEK
2.Nihat YILDIZ
3.Enes YILMAZ oldu.

Devamını oku...

15-16 MART 2014 TARİHLERİNDE KULÜPLERARASI SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

15-16 Mart tarihlerinde kulüpler arası satranç turnuvası yapıldı.Sürpriz maçların oynandığı turnuvaya Varyant  Gençlik  ve Spor Kulübü Derneği satranç  oyuncularının başarısı damga vurdu.
Varyant  Gençlik ve Spor Kulübü Kaptanı Selçuk ULUSOY birinci masada sürpriz bir kayıp yaşadıklarını onun dışında kulüp oyuncularının iyi bir performans gösterdiğini belirtti.

Devamını oku...

Alt Kategoriler