banner isbank

Satranç Haberleri

17-18 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA GAZİPAŞA ORTAOKULUNDA KADINLAR İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

20150118 184719
Sivas Kadınlar İl Birinciliği satranç turnuvası, 17-18 Ocak 2015 tarihleri arasında Gazipaşa Ortaokulu'nda yapıldı.37 bayan sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada birinci Ece ADA olurken,ikinci Ebrar GÖKÇE üçüncü ise Buse ERBIYIK oldu.Turnuvanın tüm hakemlerinin  bayanlardan  oluşmasıda,  Türkiye satranç tarihinde bir ilk olma özelliği göstermesi açısından oldukça önemli bulundu.Başhakem Kübra YILMAZ' ın yönettiği maçı, gözlemci olarak değerlendiren Selçuk ULUSOY hakemlerin yönetim becerileri bakımından tam bir profesyonellik gösterdiklerini belirterek, bundan sonraki turnuvalarda  bayan hakemlerin özellikle başhakem olarak görev almasını  temenni ederek kendilerine teşekkür etti.
Sivas İl Temsilcisi Melika KAYA turnuvanın yapıldığı okulun tüm imkanlarını satranç camiasına açarak büyük bir özveride bulunan başta okul müdürü Sy.Hulisi SAYICI  olmak üzere tüm sporcu,antrenör, veli ve hakemlere teşekkür etti.
 xlsSivas kadınlar il birinciliği geçici sıralama listesi

17-18 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA KADINLAR İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI YAPILACAKTIR

yeni
17-18 Ocak 2015 tarihleri arasında Gazipaşa Ortaokulu Spor Salonunda kadınlar il birinciliği satranç turnuvası yapılacaktır.
Başvurular turnuva kayıt sayfasından online yapılacaktır.Son başvuru tarihi 15.01.2015 Saat:17.00
İlk tur cumartesi saat 10.00'da başlıyacaktır.Sporcuların en geç saat 9.30'a kadar kayıt kontrol masasına kesin kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.Kesin kayıttan sonra gelen sporcular 1.tur eşlendirmesine alınmayacakdır.
Birinci olan sporcu, Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasına, Federasyon olanakları ile konaklama giderleri karşılanarak katılma hakkı elde edecektir.

Kübra YILMAZ
Turnuva Başhakemi


docKadınlar il birinciliği yönergesi         docxKadınlar il birinciliğinde görevli hakemler

10-11 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA SİVAS İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

1Sivas il birinciliği satranç turnuvası 10-11 Ocak 2015 tarihleri arasında Şehit Üsteğmen Nizamettin Songur İlkokulunda yapıldı.36 oyuncunun kayıt yaptırdığı turnuvanın birincisi Hatay ili sporcusu Akın ÇİVİ olurken, İkincisi Emin KARTAL, üçüncüsü ise Olguncan ŞAHİN oldu.Kızlar kategorisinde ise birinci Ebrar GÖKÇE ikinci ise Niğmet GÜL oldu.Turnuva oldukça çekişmeli geçen maçlara sahne oldu.Turnuva boyunca tüm sporcular satranç etiğine uygun olarak sportmence yarıştılar.Turnuvada 7 yaşında olmasına rağmen turnuvanın favori oyuncularıyla yarışarak başarılı sonuçlar alan Giray KAAN DURUKAN, turnuvanın en başarılı sporcularından biri oldu.
Turnuva başhakemi Selçuk ULUSOY sporcuların yaklaşık yüzde doksanının UKD'li (Ulusal Kuvvet Dereceli) sporculardan oluştuğunu, bunun da Sivas için yeni bir rekor olduğunu belirtti.Ulusoy, turnuva yönetimi bakımından görevli hakemlerin kendi görev alanlarında  hiçbir sorun yaşamadığını, ceza alan hiç bir sporcunun olmamasındanda ayrıca mutlu olduklarını belirtti.
Sivas il temsilciliği olarak turnuva boyunca okulun tüm olanaklarını satranç sporcularına açan okul müdürü Sy.Nihat KOÇ'a turnuvaya katılan sporcu,antrenör ve velilerimize teşekkür ederiz.Ayrıca turnuva yönetiminde göstermiş oldukları özverilerden dolayı da başta turnuva başhakemi Sy.Selçuk ULUSOY olmak üzere tüm hakemlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Melika KAYA
TSF Sivas İl Temsilcisi

Devamını oku...

Sivas il birinciliği satranç turnuvasında görevli hakemler belirlenmiştir

docxSivas il birinciliği satranç turnuvasında görevli hakemler

TEBRİKLER!!

Ulusal hakem olma yolunda hızla ilerleyen kıdemli il hakemimiz Selçuk ULUSOY'a Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 24 - 30 Ocak 2015 tarihlerinde Antalya-Manavgat'ta yapılacak olan Türkiye Küçükler Satranç şampiyonasında, hakem olarak görev verilmiştir.Kendisini tebrik ediyor başarılar diliyoruz.
Sivas satranç hakemlerimizin son yıllarda bilgi ve yönetim becerilerinin arttığını göstermesi bakımından bu görevlendirmeyi  anlamlı buluyor, ulusal turnuvalarda Sivas'lı hakemlerimizin de bundan sonra sık sık görev alacaklarına yürekten inanıyoruz.

Alt Kategoriler