banner isbank

Satranç Haberleri

SİVAS SATRANÇ HAKEMLERİ TOPLANTISI YAPILACAKTIR!!!

09.10.2014 Cuma günü saat 17.30'da Dört Eylül Spor Salonu toplantı salonunda, Sivas satranç hakemleri ile toplantı yapılacaktır.Satranç faaliyetlerinde görev almak isteyen tüm hakemlerin katılması zorunludur.Mazeretsiz olarak toplantıya katılmayan hakemlere görev verilmeyecektir.

SİVAS SATRANÇ HAKEMLERİ TOPLANTI PROGRAMI

1.       TSF Sivas İl Temsilcisi Melika KAYA’nın açılış konuşması.

2.       Yoklama.

3.       2014-2015 yılı Sivas satranç faaliyetlerinin genel değerlendirmesi.

4.       2016 yılı satranç etkinlik faaliyetlerinin belirlenmesi.

5.       Satranç faaliyetlerinde görev almak isteyen hakemlerin tespiti ve görev dağılımlarının yapılması.

6.       1 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Fide satranç kuralları içerisinde yer alan önemli bazı maddelerin (Fide satranç kuralları 3.10-4.2-4.6-4.9-6.2a,b-6.7 a-11.2- 11.3-11.9-12.9 maddeleri) TSF Ulusal Hakemi NA Selçuk ULUSOY tarafından uygulamalı olarak anlatılması.

7.       Satranç turnuvalarında görev yapan hakemlerin tutmak zorunda oldukları ceza  bildirim formu,  zaman çizelge formu ve zaman sayacının ayarlanması konularının TSF Ulusal Hakemi NA Selçuk ULUSOY tarafından örnek uygulamalarının gösterilmesi.

8.       Temenniler ve kapanış.

Melika KAYA
TSF Sivas İl Temsilcisi

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..

resimli-kurban-bayram-mesajlar-13Bayramlar bereketti,umuttur özlemdir.Kestiğiniz kurban ve dualarınızın kabul olması dileklerimizle, tüm satranç camiasının ve  tüm Sivas halkının Kurban Bayramını kutluyoruz.
TSF Sivas İl Temsilciliği

"SOKAKTA SATRANÇ VAR" PROJESİ SİVAS'TA BAŞLADI

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, ülke genelinde satrancı daha görünür hale getirmek ve birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satranç parklarının yapılmasını 120150921 154315sağlamak amacıyla hazırlanan "Sokakta Satranç Var" projesi,Sivas'ta da başladı.Sivas Kent Meydanı, Haydarlı Sokak,Kız İmam Hatip Lisesi yanı ve Hikmet Işık Caddesi'nde  satranç masaları ve bahçe satrancı oluşturularak halkın satrançla tanışması ve satranç oynaması  sağlandı.Projeyi çok beğenen Sivas'lı satranç severler 27 Eylül 2015 Pazar gününe kadar sokaklarda satranç oynayacaklarını dile getirerek projeden dolayı Türkiye Satranç Federasyonu'na ve TSF Sivas İl Temsilciliğine teşekkür ettiler.
Sivas İl Temsilciliği olarak projenin uygulanmasında  Ulusal Hakemimiz NA Selçuk ULUSOY başta olmak üzere Murat VURAL, Sezer AZGIN ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Devamını oku...

ANASINIFLARINDA SATRANCIN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN SEMİNER BÜYÜK BİR KATILIMLA YAPILDI

20150911 102304 Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığının mali destekleri ile Satrançla Büyüyorum Kulübü Derneği'nin hazırladığı ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun koordinasyonunda yürütülen "Satrancın Ana Okullarında Yaygınlaştırılması - Satrançla Büyüyorum Projesi'nin ilimizde de yürütülmesi kararlaştırılmıştır.Anasınıflarında satrancın yaygınlaştırılması projesi kapsamında, 11 Eylül 2015 tarihinde Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulu toplantı salonunda, eğitim görevlileri  Melika KAYA (İl Temsilcisi), Selçuk ULUSOY (NA Ulusal Hakem-II.Kademe Antrenör) ve Aydın ARSLANDOĞAN (Hakem-Antrenör) tarafından verilen seminere çok sayıda anasınıfı öğretmeni katıldı.

Devamını oku...

Başımız sağolsun...


bassagligiHakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde gerçekleşen terör saldırısı sonucunda çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar, başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı dileriz.
Sivas satranç camiası adına
Melika KAYA
TSF Sivas İl Temsilcisi 

Alt Kategoriler