banner isbank

Satranç Haberleri

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKANIMIZ SAYIN GÜLKIZ TÜLAY HANIMEFENDİ FİDE AS BAŞKANI OLMUŞTUR

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKANIMIZ SAYIN GÜLKIZ TÜLAY HANIMEFENDİ FİDE AS BAŞKANI OLMUŞTUR.KENDİSİNİ SİVAS İL TEMSİLCİLİĞİ VE SİVAS SATRANÇ CAMİASI OLARAK KUTLUYOR BU ÖNEMLİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUZ.


Sivas Satranç Camiası Adına
Melika KAYA    
Sivas Satranç  İl Temsilcisi


   

SİVAS'LI ANTRENÖRLERİMİZDEN SELÇUK ULUSOY II.KADEME ANTRENÖR OLMUŞTUR

DSC 5677Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Niğde İlinde 14-20 Haziran 2014 tarihlerinde Cumhuriyet İlk Okulu Toplantı Salonunda 2. Kademe Satranç Antrenörlük Semineri yapıldı.7 gün süren seminerin eğitmeni, Hatay Bölgesi Eğitim Görevlisi FIDE Instructor (3. Kademe Kıdemli Satranç Antrenörü) Bülent AŞKAR 'dı. Eğitime Niğde, Ankara, Kayseri, Hatay, Sivas, Adana, Konya, Tekirdağ illerinden 28 kursiyer katıldı ve toplam 48 saatlik ders sonunda 20 Haziran 2014 günü yapılan sınav ile kurs sona erdi.Kurs sonunda yapılan sınavda  en yüksek puan alan 3 kişiden biri olarak Sivas'lı antrenörlerimizden Selçuk ULUSOY II.Kademe satranç antrenörü olmuştur.Kendisini Sivas İl temsilcilği olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DUYURU

I.Kademe antrenörlük kursuna katılıp başarılı olan kursiyerler, antrenörlük belgelerin,i Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor servisinden alabilirler.

TOKAT HÜSEYİN AKBAŞ SPOR SALONUNDA 1-2-3 AĞUSTOS 2014 TARİHLERİNDE TÜRKİYE GENELLİ SATRANÇ ŞAMPİYONASI DÜZENLENDİ

 Tokat  Hüseyin AKBAŞ spor salonunda 1-2-3  Ağustos 2014 tarihlerinde Türkiye geneli satranç şampiyonası düzenlendi.Sivas'tan 5 sporcunun da katıldığı turnuva oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu.Sivas'lı sporculardan, deneyimli antrenör Sami EKİNCİ'nin Mill takım havuzu oyuncusunu  yendiği maç dikkate değer maçlardandı.Olguncan Şahin'in Türkiye yaş grubu şampiyonu Efe Hakan ÖZTÜRK'le yaptığı çekişmeli geçen maçda Sivas'lı oyuncuların satranç gücünün geliştiğini göstermesi bakımından önemli bir maçtı.Sicilya/alapin devam yolunda, iki oyuncunun da hata yapmadığı açılışda yaklaşık 40 hamle dengeli geçen maçın galibi Efe Hakan ÖZTÜRK oldu.
Sivas il temsilciliği olarak turnuvaya katılan Selçuk ULUSOY,Erdal ASANAKUT,Sami EKİNCİ,Olguncan ŞAHİN ve Giray Kaan DURUKAN'a  teşekkür ediyoruz.Bu tür turnuvalara Sivas'lı sporcuların katılmasıyla  tecrübelerinin artarak başarılı sonuçlar alacaklarına yürekten inanıyoruz.
Turnuva Fotoğrafları
Mustafa EROLU
Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciler Kurulu Başkanı Mustafa EROĞLU
 

Devamını oku...

TROYA OPEN SATRANÇ TURNUVASI 11-16 AĞUSTOS TARİHLERİNDE ÇANAKKALE'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

troya open_22_afis_miniÜlkemizin en önemli açık turnuvalarından olan Troya Açık Uluslararası Satranç Turnuvası 11-16 Ağustos tarihlerinde ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleşecektir.Turnuva hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için turnuva sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alt Kategoriler