banner isbank

Satranç Haberleri

SİVAS İL KULÜPLER ŞAMPİYONASI SON TURLARI 23-24 MAYIS 2015 GÜNÜ YAPILACAKTIR

Sivas kulüpler şampiyonası son turları Gazipaşa ortaokulu'nda, 23-24 Mayıs 2015 tarihlerinde saat 10'da başlıyacaktır.Kulüp yöneticilerinin ve kaptanlarının kulüp il yöre yarışma yönergesine göre hareket etmeleri gereklidir.Turnuvada yönergeye  istisnasız olarak uyulacağından dolayı hak mahrumiyetlerinin yaşanmaması için tüm kulüp oyuncularının zamanında ve eksiksiz olarak turnuva sabahı hazır olmaları son derece önemlidir.Turnuva programı aşağıda belirtilmiştir.
docxSivas_kulüpler_satranç_turnuvası_programı
pdf2015_kulüpler_şampiyonasi_il_yöre_yarışmaları_yönergesi_.pdf 

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖDÜLLÜ BURUCİYE SATRANÇ TURNUVASI 16-17 MAYIS 2015 TARİHLERİNDE YAPILDI

4 1
Türkiye Geneli 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ödüllü Buruciye  satranç turnuvasI Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sy.Taner YILDIZ'ın sembolik açılış hamlesini yapmasıyla başladı.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tarihi mekânda düzenlenen satranç turnuvasının önemine dikkat çekerek; zeki, akıllı ve çevik öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Turnuvaya bir çok ilden çok sayıda sporcu katıldı.403 kişinin ön kayıt yaptırdığı turnuva gerek  organizasyonuyla gerekse hakem yönetimiyle tüm sporcu, veli ve antrenörlerden tam puan aldı.Etkinliğin ikinci gününde ise dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Valimiz Alim Barut, 800 yıllık tarihi bir mekanda düzenlenen satranç turnuvasının çok verimli geçtiğini söyledi.Turnuva sonucunda 10 yaş ve altı kategorisinde Giray Kaan DURUKAN,11-15 yaş kategorisinde Bilge Kaan ATEŞ,16 yaş ve üstü kategorisinde ise Hatay'lı sporcu Akın ÇİVİ birinci oldu.
Final sıralamaları
xls10_yaş_ve_altı.xls 
xls11-15_yaş.xls 
xls16_yaş_ve_üstü.xls

Devamını oku...

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖDÜLLÜ BURUCİYE SATRANÇ TURNUVASINA KATILACAK SPORCULARA ÖNEMLE DUYURULUR

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ödüllü Buruciye  satranç turnuvası kayıt yaptıran sporcularımızın planlama dahilindeki katılım sayısının az olmasından dolayı 10 yaş ve altı kategorisi ile 11-15 yaş kategorisinin 7 tur, 16 yaş ve üstü kategorisinin ise 6 tur olarak yapılması kararlaştırılmıştır.Ayrıca  Sayın Devlet Bakanlarımızın ve TSF üst düzey yöneticilerinin de turnuvaya teşrif etmeleri sebebiyle turnuva saatlerinde (cumartesi ilk turun başlama saati 10.30) bazı değişiklikler olmuştur.Yeni turnuva yönergesinin tur programının incelenmesi ve bilgi sahibi olunması önemle rica olunur.
Geçici başlangıç listeleri ve yeni turnuva yönergesi:
xls10_YAŞ_VE_ALTI_KATEGORİSİ_ BURUCİYE_SATRANÇ_TURNUVASI_Baslangic_siralamasi_listesi.xls
xls11-15 YAŞ_ KATEGORİSİ_ BURUCİYE_SATRANÇ _TURNUVASI_Baslangic_siralamasi_listesi.xls
xls16_YAŞ_VE_ÜSTÜ_KATEGORİSİ_ BURUCİYE_SATRANÇ_TURNUVASI_Baslangic_siralamasi_listesi.xls
docxÖDÜLLÜ_BURUCİYE_SATRANÇ_TURNUVASI_YÖNERGESİ.docx 

BAŞSAĞLIĞI!!!

bassaglgİlimiz Şarkışla ilçesi hakemlerinden Ahmet KEÇECİ Beyin babası  Mehmet KEÇECİ vefat etmiştir.Tüm  satranç camiası adına Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Melika KAYA
TSF Sivas İl Temsilcisi

05.05.2015 TARİHİNDE BURUCİYE MEDRESESİ'NDE SAYIN VALİMİZ ALİM BARUT BAŞKANLIĞINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

basin toplnatisi
Valimiz Âlim BARUT, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih AYHAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim KILIÇ, Buruciye AŞ.Genel Md.Mustafa ALTUN,Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Melike KAYA,Sivas satranç Başhakemi Selçuk ULUSOY Buruciye Medresesi'nde basın toplantısı düzenleyerek turnuva hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
Santrançın disiplinin, planlamanın, düşünüp karar verip ona göre uygulamayı ilke edinmiş bir spor dalı olduğunu belirten Valimiz Âlim BARUT,"Satranç, insan hayatının yansıması olarak ortaya çıkan bir zekâ oyunu. Santrançın daha gelişmesi, yaygınlaşması ve özellikle çocuk yaşta buna başlanılması çok önemli. Bu sebeple İl Özel İdare'miz ve Buruciye şirketi Satranç İl Temsilciliği ile birlikte bir turnuva düzenleyecek. Çocuklarımıza satrancı sevdirmek için çabalarımız artacak. Bu işte görev alan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sivas'ta ki genç yavrularımız için iyiliklere vesile olması ve ilimizden de satranç şampiyonu çıkmasına imkân sağlamasını diliyorum." dedi. 
 

Alt Kategoriler