banner isbank

Satranç Haberleri

TROYA OPEN SATRANÇ TURNUVASI 11-16 AĞUSTOS TARİHLERİNDE ÇANAKKALE'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

troya open_22_afis_miniÜlkemizin en önemli açık turnuvalarından olan Troya Açık Uluslararası Satranç Turnuvası 11-16 Ağustos tarihlerinde ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleşecektir.Turnuva hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için turnuva sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TOKAT İLİNDE VALİ'LİK KUPASI ÖDÜLLÜ SATRANÇ ŞAMPİYONASI YAPILACAKTIR

son afi Tokat  Hüseyin AKBAŞ spor salonunda 1-2-3  Ağustos 2014 tarihlerinde Türkiye geneli satranç şampiyonası düzenlenecektir.Başvurular tokat.tsf.org.tr adresine yapılacaktır.

07-08 HAZİRAN 2014 TARİHLERİNDE SİVAS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ ÖDÜLLÜ İLK ADIM SATRANÇ TURNUVASI ATATÜRK KAPALI SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

107-08 Haziran  2014 tarihlerinde  ilk adım ödüllü satranç turnuvası Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn.Salim KILIÇ ve Sivas Polis Akademisi öğretim görevlisi deneyimli satranç hakemi Sn. Mehmet  Süreyya KOLSARICI'nın sembolik açılış hamleleriyle başladı.Turnuva nitelikli bir katılımla üst düzey birçok oyuncuyu ağırladı.
Turnuva alanı bir gün önce cuma günü akşam saat 21:00'lere kadar görevli hakemler tarafından sorunsuz bir turnuva atmosferi olması amacıyla hazırlandı.Turnuva sabahı gerek kayıt kontrol, gerek eşlendirmelerde oldukça titiz bir çalışma sergilendi.Birinci turlardan sonraki tüm turlar, zamanında başlayarak turnuva ciddiyetine yakışır bir disiplinle yapıldı.Turnuvada sporcularının gerek profesyonel sporcu ciddiyetine yakışır davranışları, gerekse turnuva boyunca  loca ve tribünlerdeki sporcu yakınları ve satranç seyircilerinin düzeyli davranışları herkes tarafından takdirle karşılandı.
Sivas il temsilciliği olarak emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Devamını oku...

ÖNEMLE DUYURULUR

"06 - 08 Haziran 2014 tarihleri arasında TSF internet sitesi sunucularında bakım yapılacaktır. Bu süre zarfında turnuva kayıt, lisans çıkarma, vize uzatma ve ödeme gibi işlemler yapılamayacaktır.
İşlemlerinizi 6 Haziran 2014 tarihine kadar gerçekleştirmeniz önemle duyurulur."
TSF Sivas İl Temsilciliği

31.05.2014-01.06.2014 TARİHLERİNDE İMAM HATİP OKULLARI ARASI SATRANÇ TURNUVASI FİDAN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

imam hatip_toplu_resim131.05.2014-01.06.2014 tarihlerinde Sivas İmam Hatip Okulları Arası Satranç Turnuvası Sivas Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde büyük bir çoşku ve sevinçle gerçekleştirildi.Sivas satranç tarihinde bir ilk olan turnuva gerek organizasyondaki profesyonellik gerekse turnuvanın yapıldığı fiziki olanaklar bakımından Türkiye Satranç Şampiyonasının küçük bir örneği gibiydi. Satranç İl Temsilciliği olarak emeği geçen Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Sn. Abdussamed ŞİMŞEK başta olmak üzere, Sivas Belediye Başkanı Sn. Sami AYDIN'a, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Ahmet ÖZAYDIN'a, Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Salim KILIÇ'a, Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl şube müdürü Sn.Ayhan BAYHAN'a organizasyonun her safhasında görev alan Cumhuriyet Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Araştırma Görevlisi Sn. Mücahit FİŞNE'ye turnuva yönetiminde görev alan Sivas satranç il hakemlerine, teşekkür ediyor, bu tür turnuvaların hersene geleneksel hale gelmesini temenni ediyoruz.

Devamını oku...

Alt Kategoriler